Bilim TeknolojiManşet

“Harry Potter” evreninden dört ‘eBook’ geliyor

Harry Potter'ın maceraları bitmiş olsa da, J.K. Rowling'in yarattığı bu modern klasiğin 'Wizarding World' isimli evreni, şimdi de 'eBook'la yaşatılmaya devam edecek…

Yedi kitaplık ve sekiz filmlik Harry Potter serisinin finale kavuşmasının ardından, Fantastic Beasts serisi, Harry Potter and The Cursed Child isimli tiyatro oyunu ve Rowling’in yayınevi Pottermore Publishing üzerinden yayınlanan çeşitli kitaplar sayesinde mugglelar olarak büyülendiğimiz bu evrenden neyse ki çok uzak kalmıyoruz. Ve Rowling cephesinden gelmeye devam eden haberler şimdi bu evreni daha da iyi anlamamıza yardımcı olacak müjdeler getiriyor.

Bantmag’da yer alan habere göre, bu müjdelerden sonuncusu dört parçalık bir Harry Potter eBook serisi oldu. Pottermore Publishing’in web sitesi üzerinden yapılan duyuruda 2017’de Harry Potter: A History of Magic isimli sesli kitap ve aynı isimli sergiden ilham alınarak hazırlandığı ifade edilen bu eBook serisi Hogwarts Büyücülük Okulu’nda öğretilen derslere odaklanacak, kurgusal olmayan kitaplardan oluşacak. Serinin hayranlarına bu evrenin kültürünü daha iyi anlatmak için hazırlanan ve çizimler, el yazması sayfalar gibi detayların da yer alacağı kitapların isimleri ise şu şekilde: Harry Potter: A Journey Through Charms and Defence Against the Dark Arts, Harry Potter: A Journey Through Potions and Herbology, Harry Potter: A Journey Through Divination and Astronomy, ve Harry Potter: A Journey Through Care of Magical Creatures.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı