ManşetSpor

Basketbol sokağa taşınıyor

Yaz ayları boyunca Dikmen, Girne ve Lefkoşa sokak basketbolu ile şenlenecek

Ahmet Gürel Alp –

Basketbol sezonun tüm kategorilerde son bulmasının ardından gözler, yaz aylarının vazgeçilmezi olan sokak basketbolu turnuvalarına çevrildi.

Basketbol Federasyonundan elde ettiğimiz bilgilere göre şu anda Temmuz ayı içinde ve Ağustos ayının başında olmak üzere toplam 3 turnuva düzenlenmesi netleşti.

DİKMEN’DE KAYIT İÇİN SON GÜN YARIN
Bu yıl düzenlenecek olan sokak basketbolu turnuvalarının ilki, önümüzdeki hafta sonu 13-14 Temmuz tarihlerinde Dikmen’de gerçekleşecek.

Dikmen Meşale Festivali etkinlikleri çerçevesinde düzenlenecek turnuvaya kayıt yaptırmak isteyen sokak basketbolcular için son tarih yarın.

Geleneksel hale gelen turnuvaya tecrübeli hakem ve antrenör Nusret Sırdar ciddi katkıda bulundu.

GİRNE TURNUVA İÇİN KENETLENDİ
Ülke basketbolunda önemli bir yere sahip olan ve alt yapıdan birçok oyuncu yetişen Girne de, bu yıl sokak basketbolu turnuvası ile ilgi odağı olmaya hazırlanıyor.

Şehirde faaliyet gösteren Akdeniz Spor Birliği, TOL, DTB, Amatör Kadın Futbol takımlarının yanı sıra Leymosun Kültür Vakfı ve Girne Belediyesi gibi önemli kuruluşlar turnuvaya katkı koyacaklar.

26-28 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan turnuvada şampiyon olan takımlara para ödülü de dağıtılacak. Ayrıca ilk 3’e giren takımlara kupa ve madalyalar verilecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı