KıbrısManşet

Evkaf’a destek artıyor

Kuruluş amacı olarak insanlığa hizmeti benimseyen Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nin Kapalı Maraş'ta bulunan vakıf arazileri üzerindeki mücadelesine, sosyal medyadan destek yağıyor…

Kıbrıs Vakıflar İdaresi topluma hizmetlerini artırdıkça, gördüğü ilgi de bu doğrultuda çoğalmaya başladı. Vakıf kavramını eski günlerine döndürüp insan odaklı bir hizmet anlayışı benimseyen Evkaf’a, Maraş gibi konularda da halkın desteği açıkça görülüyor.

İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ EVKAF’A BAKIŞI DEĞİŞTİRDİ
Kıbrıs Vakıflar İdaresi kuruluş amacı olarak insanlığa hizmeti benimsemiş bir kurum. Bu nedenle gelirlerinin önemli bir bölümünü sosyal yardımlara ve toplumsal projelere harcıyor. Restorasyon projeleri, sosyal yardım projeleri ve İyilik Gönüllüleri’nin sürekli aktif olması Evkaf’a bakışı değiştirdi. Son dönemlerde Evkaf’ın yardımları ve sosyal projelerinde gözle görülür bir ivme olması, Kıbrıs Türk halkı tarafından da beğeniyle karşılanıyor.

MARAŞ VAKIFLARA AİT
Bir süredir Evkaf, Kapalı Maraş’ta bulunan vakıf arazileri üzerinde haklı bir mücadele içerisine girdi. Evkaf’ın tarihi iyilik köprüsü misyonunu yeniden keşfetmesi, Vakıf mallarına ait hakları savunma konusunda aktif bir rol izlemesine verilen desteği de artırdı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı